0 850 308 8 308

Kurucumuz

Kıvanç Dağ, 1982 yılında Bitlis’te dünyaya geldi. İlk, orta ve lise öğrenimini Bitlis’te tamamladı. 2000 – 2005 yılları arasında Çanakkale 18 Mart Üniversite’sinde Matematik Lisansını, 2005 – 2007 yılları arasında uzmanlığı olan Matematik alan öğretmenliği üzerine yüksek lisans yaptı. İkinci tez konusu olarak da halkalar teorisi üzerine araştırma yapmıştır. Öğrencilik yıllarında lise giriş sınavlarına ve üniversiteye giriş sınavlarına hazırlanan öğrencilerle özel ders çalışması yaparak bire bir eğitim üzerine tecrübe edinmeye başlamıştır. 2005 yılında ilk resmi çalışmasını Gelibolu ve Keşan’da özel bir dershanede yapmıştır. 2006 sezonunda Çanakkale’de, 2007 sezonunda Biga’da olmak üzere aynı kurucuya ait iki kurumda çalışmalarına devam etmiştir. 2008 sezonunda ilk dershanesini Küçükkuyu’ya kurmuştur. İki yıl bu kurumu yönettikten sonra 2009 sezonunda Edremit’te başka bir özel dershanede dört sezon boyunca Matematik zümre başkanlığı ve Genel Koordinatörlük görevini yürütmüştür. 2013 yılında Altınoluk’a Kıvanç Dağ Matematik Eğitim Danışmanlığını açarak, bire bir ve grup eğitimine yönelik çalışmalar sürdürmüştür. Bu tarihlerde 2010 yılında başlamış olduğu Balıkesir Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Lisans eğitimini tamamlayıp yine tamamı kendisine ait olan Kıvanç Dağ Mühendislik İnşaat şirketini kurmuştur. Bu şirket bünyesinde Körfez Bölgesinde onlarca projeye imza atmıştır.

2015 yılında dershanelerin kapanması ile beraber Balıkesir’in ilk özel öğretim kursunu açarak, lise destek ve üniversiteye hazırlık, ilkokul ve ortaokula destek ve LGS hazırlık olmak üzere toplam beş şubeyi faaliyete geçirmiştir. Şu anda Edremit Körfezi’nde 5 şubesi, 40’ı aşkın öğretmen kadrosuyla, 1000 öğrenci kapasiteli bir özel öğretim kursu eğitim faaliyetlerine devam etmektedir.

2018 yılında 10.000 metrekarelik alan içerisinde 3 kapalı halı saha, 2 kapalı tenis kortu açarak Balıkesir’in en büyük spor tesisini kurmuştur. 2020 yılında da ek bir oluşumla, Kıvanç Dağ Spor Kulüp bünyesinde Tenis, Jimnastik, futbol alanın da kurslar açarak lisanslı sporcular yetiştirmektedir. Ulusal turnuvalarda Kıvanç Dağ Spor Kulübü olarak yarışmalara katılarak dereceler elde etmiştir.

2019 yılında Kıvanç Dağ Anadolu Lisesi’ni kurarak, okulculuk anlamında da Edremit için büyük bir girişim gösteren öğretmenimiz, lisede matematik dersleri vererek öğretmenlik yapmaya devam etmektedir. 2020 yılında Kıvanç Dağ Ortaokulunu da açarak eğitim kurumlarını büyüterek ilerlemektedir.

Kıvanç Dağ, 2000 yılından bu yana, üniversite öğrenciliğine yönelik özel kurs programları ile 20 yılı aşkın süredir öğretmen olarak tecrübe sahibi olmuştur. 2019 yılı itibaride hizmete açılan Kıvanç Dağ Okulları’nın da kurucu müdürü olarak, eğitim sektöründe devam etmektedir.

Otariter ve çalışkan yapısıyla, çok genç yaşta çok şeyi başarmış öğretmenimizin, en büyük özelliği disiplinli ve istikrarlı yapısıdır. Düzenli çalışması, aynı zamanda gerçekleştirmeye çalıştığı şeylere gösterdiği özen, kendisine olan inancıyla, eğitim için örnek teşkil edebilecek bir öğretmen olmuş ve öğrencileri tarafından da her zaman çok sevilmiştir.

Disipline inanan ama öğrenci merkezli bir eğitim anlayışı ile tüm ekibine öncü olan öğretmenimiz, kendini gerçekleştirmiş, her yerde var olabileceğine inanan, üreten ve  mutlu insanlar yetiştirmek için okuyarak, öğreterek ve öğrenerek  ilerleyeceğiz diyor.